2.2 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůRady a NávodyZápach v chladničce? Tyto jednoduché a levné tipy pomohou

Zápach v chladničce? Tyto jednoduché a levné tipy pomohou

Prostředky, které máte běžně doma! Citron, káva či prášek do pečiva při zápachu v chladničce pomohou.

Mletá káva pohlcuje pachy, proto při takovém problému pomůže. Pomletou kávu nasypte do misky a položte na jednu z polic chladničky. Po týdnu kávu vyměňte za čerstvou.

Prášek do pečivo pomáhá zejména při pohlcování kyselých pachů, například z ovoce či z kvaseného zelí. Díky své zásaditosti neutralizuje zmíněné pachy. 1 až 2 sáčky prášku do pečení vysypte do misky či hrníčku, po měsíci vyměňte.

I ocet pomůže při nepříjemném pachu. Ocet zřeďte v poměru 1:1 s vodou a takto připraveným pomocníkem omyjte chladničku. Octová voda odstraní bakterie a plísně, které mohou zápach způsobovat.

Příjemné citrusové vůně v chladničce docílíte jednoduše – překrojený citrón vložte do chladničky a nechte působit tři dny. Můžete také vymačkat šťávu z citronu.

Možná to zní neuvěřitelně, ale také role toaletního papíru může při nepříjemném zápachu v chladničce pomoci, protože papír pohltí pachy. Po třech týdnech papír z chladničky vyhoďte.

Ostatně i použité čajové sáčky mají takovou schopnost. Jednoduše je pouze pokládejte do misky a nechte v chladničce pár dní. Na výsledek si ovšem budete muset počkat, nedostaví se do několika hodin, ale dní.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články