2.2 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůStylový InteriérVybíráte svítidla do koupelny? Dbejte na jejich bezpečnost!

Vybíráte svítidla do koupelny? Dbejte na jejich bezpečnost!

Koupelna je poměrně specifickou místností, ve které jsou nároky na světlo do značné míry odlišné než v případě jiných místností. Velkou roli zde hraje zejména absence oken. Přestože koupelny v domech často malými okny osazeny jsou, v případě koupelen v bytovkách se s okny setkáte jen málokdy. To vede k nebezpečnému problému – příliš tmavému prostoru, který je nutno vhodně osvětlit. První věcí, která ovlivňuje bezpečnost koupelnových svítidel, je tedy zejména jejich svítivost a umístění.

Světlo ze svítidel v zásadě dělíme na studené a teplé. Teplé světlo je do úrovně přibližně 3300 K, nad 5000 K už mluvíme o studeném světle. Právě studené světlo je to, co většina tmavých koupelen vyžaduje, jelikož je mimořádně jasné a dokáže perfektně prosvětlit místnost. Naopak, chcete-li si v koupelně navodit romantickou a uklidňující atmosféru, například při večerní lázni, silné studené světlo je dobré zkombinovat se svítidly produkujícími teplé světlo.

Na umístění záleží!
Osazujete-li svítidla do koupelny, dvakrát se raději ujistěte, že světelný paprsek z nich zasáhne všechny potřebné kouty koupelny. I v tomto spočívá bezpečnost svítidel – koupelna je místností, ve které vykonáváme citlivé úkony, například holení. Dobré osvětlení zrcadla je tak klíčové. Dbát byste však měli na osvětlení každého koutu koupelny, ve kterém může například skrývat mokrý povrch, který byste si při slabém světle nevšimli a mohli byste uklouznout.

V neposlední řadě, při výběru svítidel do koupelny volte svítidla, která jsou určena speciálně do vlhkého prostředí koupelen a jsou odolná vůči vodě. Široký výběr kvalitních svítidel do koupelny naleznete například v nabídce prodejny a e-shopu Svítidla R1. Tak neváhejte a vyberte si bezpečná a moderní svítidla do koupelny i vy!

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články