21.2 C
Brno
Sobota, 13 dubna, 2024
DomůStylový InteriérVhodná forma osvětlení kuchyňské linky ale přece led pásy

Vhodná forma osvětlení kuchyňské linky ale přece led pásy

Hledáte to pravé osvětlení do vaší kuchyně, ale stále jste se nerozhodli, které si vyberete? Velmi dobrým řešením jsou LED pásy, které jsou nejen moderní, ale také dostupné. Kromě toho, že se hodí do domácností, oblíbené jsou v hotelích, barech a restauracích. Důvodem je jeho zajímavé provedení a design, který jiným osvětleným nedosáhnete. Na trhu se nachází velmi mnoho variant LED pásů, které se odlišují různými vlastnostmi. Jedná se například o svítivost pohybující se od 4,8 W/m až po 20 W/m. To, jakou svítivost si vyberete závisí na instalaci, ale obecně platí, že při dekoračním osvětlení jako jsou například police nebo vitríny se využívají pásy kolem 4,8 W/m.

Chcete-li LED pásy osvětlit kuchyňskou linku, využijte vyšší svítivosti. Instalace tohoto osvětlení je velmi jednoduchá a proto nebudete potřebovat pomoc odborníků. Většina modelů má na jedné straně samolepící pásky a pomocí nich je jednoduše nalepíte tam, kam potřebujete. U LED pásů o výkonu 12W/m doporučujeme dokoupit také hliníkové profily, které je budou nejen ochlazovat, ale poskytnou jim i zajímavý vzhled. V rámci profilů jsou také k dispozici různá provedení, ze kterých si můžete vybrat podle vašich představ.

Jak si vybrat LED pás a jak jej nainstalovat?
LED pásy lze nakupovat po metrech a tedy po kusech. Jejich výkon závisí na dané použité délce pásů a proto je pro každé osvětlení vhodný jiný napájecí zdroj. Obrovská většina dostupných LED pásů je napájena 12 V, kdy jsou složeny z modulů. V takovém případě má každý jeden modul 3 kusy sériově zapojených LED pásů a 1 kus rezistoru. Pokud se vám nehodí délka prodávaného pásu, lze jej rozstřihnout. Třeba si však dát pozor, protože většina LED pásů má tuto možnost stříhání obvykle označenou. Ke zkracování nepotřebujete žádnou speciální pomůcku, ale zcela postačí klasické nůžky. Za to, že je montáž LED osvětlení tak jednoduchá může samolepicí páska, která přináší rychlé uchycení na kterémkoli místě.

Pokud jste pás nalepili špatně nebo chcete úplně změnit jeho pozici, i to je možné. Stačí jej odlepit a pomocí nové samolepící pásky umístit jinde. V případě umístění do hliníkového profilu jej přichytíte pomocí hliníkové příchytky na podklad. Lišta působí také jako chladič a dokonce prodlužuje i životnost celého LED osvětlení. Osvětlení v liště vám nejen déle vydrží, ale bude také vzhledově efektnější, protože zajistí jednolitost světla. Pokud toužíte po tomto osvětlení, ale stále jste se definitivně nerozhodli, jednoduše ho vyzkoušejte. Odstranění je velmi jednoduché stejně jako montáž, proto za jeho vyzkoušení nic nedáte. Kromě toho je více než pravděpodobné, že se vám zalíbí natolik, že nebudete chtít žádné jiné.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články