2.2 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůStylový InteriérMyčka nádobí - pomocník, ale i prokletí 21.století

Myčka nádobí – pomocník, ale i prokletí 21.století

Na světě existuje minimum lidí, kteří by se nějak speciálně vyžívali a užívali si ruční mytí nádobí. Ok, dejme tomu, že nějací existují, ale pro nás ostatní ostatní naštěstí inteligentní technici vyvinuli myčky nádobí. Každý z nás si určitě pamatuje, ten poprvé, kdy špinavé nádobí po velkém obědě jen naházel do myčky a místo času stráveného u dřezu se mohl věnovat blízkým či jen tak vylíhovat na gauči.

Toto je horší než mužský soplík!
Už jste se s Vaší kuchyňskou pomocnicí „skamarádili“ a pomalu ji berete jako člena rodiny. Pomáhá Vám vymývat a vyleštit nádobí, šetří vodu, čímž šetří i životní prostředí a v konečném důsledku šetří to hlavní Vaši peněženku. Jednoho dne si ovšem všimnete, že Vaše pomocnice není v pořádku. Přestala vypouštět vodu po ukončení cyklu. Servis je často finančně náročný nebo se může stát, že Vás odbijí tím, že je lepší si koupit novou. Ne vždy tomu tak je, takže bychom Vám rádi nabídli řešení, které je dostupné opravdu pro každého majitele myčky nádobí. Tuto katastrofu, jakou zkažená myčka nádobí bez debaty je může mít na svědomí rovnou několik faktorů. Jedním z nejčastějších je právě špatně opláchnuté nádobí. Je veřejným tajemstvím, že i když máte doma myčku nádobí, je třeba ať už talíře, příbory nebo hrnce či plechy nejprve pořádně opláchnout, aby tam nezůstala žádný kousek jídla, který je nejčastějším důvodem nevypouštění nebo neodtékání vody v myčce nádobí. I když asi každý majitel myčku nádobí ví jak o ni pečovat, přibližme si základní kroky nebo produkty, které by v péči o tento spotřebič určitě neměly chybět. Myčka nádobí vyžaduje Vaši pozornost a péči, a proto byste měli dbát na pravidelné doplňování soli, leštidla či přípravku na odstranění vodního kamene.

Starám se, ale přesto nevypouští. Co dělat?
I přes nejvyšší možnou lásku a pozornost, kterou věnujete péči o tento spotřebič, se může stát, že jednoho dne přestane vypouštět vodu. Je spousta tipů, jak to vyřešit bez profesionální pomoci techniků, avšak ne vždy jde o zrovna šťastná řešení. Jednoznačně, tak jako mužský soplík, byste milé dámy neměli podceňovat ani tento jev, jelikož může jít io vážnější poruchu, jako je jen ucpaný filtr vařenými bramborami z minulého týdne. Nejčastějším jevem, kdy zpozorujete, že Vaše myčka nevypouští vodu je nahromadění vody ve Vašem umyvadle, jelikož jde o jednu samostatnou soustavu potrubí. Takovou situaci řešíme čištěním odtokového potrubí, kterým myčka i ostatní předměty, které mají odtok do kanalizace disponuje. Proto doporučujeme zavolat profesionály, kteří mají s takovými poruchami zkušenosti a dokážou Vám tento sifon odborně přecpat krtkem na čištění odpadů. Toto řešení je ideální nejen z časové, dlouhodobé, ale také z finanční stránky, nakolik je lepší zvolit profesionální a ověřený postup, než množství „pokusů“, které mohou vést k devastačním a nezvratným následkům.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články