2.2 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůStylová DomácnostUkliďte ekologičtěji! Jak na to? 3 způsoby, které něco změní

Ukliďte ekologičtěji! Jak na to? 3 způsoby, které něco změní

I vy máte pocit, že při udržování pořádku ve vaší domácnosti jde ekologická filozofie stranou. Inu, je to asi tak. Ale nemusí být.

Při úklidu bychom také měli uvažovat ekologičtěji.
I při domácích pracích můžete postupovat ekologičtěji a být ohleduplnější k planetě. Někdy stačí málo – třeba i vyhnout se tradičním chybám.

Čistící utěrky do koše!
Mnoho lidí používá k čištění povrchů v domácnosti navlhčené ubrousky. V tomto případě se nejedná o utěrky pro tělesnou hygienu, jsou napuštěny chemickými látkami a zároveň jsou zčásti tvořeny mikroplastickými vlákny. Často končí v toaletě, kde je lidé po použití spláchnou. To není správné! Čistící utěrky patří do koše, ačkoli ideální by bylo vyhnout se jim úplně ak čištění použít vhodný látkový hadřík, který dobře saje.

S chemií opatrně
Přestože čistící prostředky slibují lesklé obkládačky, nádherný nábytek či čistý sporák, obsahují také množství chemikálií, která po použití končí ve výlevce nebo v toaletě. Zkuste zredukovat používání chemických čistících prostředků – alternativy existují také přírodní. Pro povrchy je například vhodný i roztok vody v jablečným či vinným octem. Čistit můžete také pastou ze sody bikarbony nebo zkrátka jen přilít chemického přípravku méně než obvykle.

Zredukujte plasty
Zejména při odklízení špíny či smetí používáme neúměrné množství plastů. Jedna plastová kapsa na smetí by vám měla vydržet delší dobu. Při třídění odpadu je dobré používat omyvatelné nádoby, případně koše s odnímatelnými přepravkami, do kterých umíte jednotlivý odpad rozdělit a následně vyhodit do patřičného kontejneru po jednom.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články